Make your own free website on Tripod.com
 
 
Anasayfa Coğrafya Uydu Akvaryum Download Frekans Mizah Foto Linkler
 
 
 
 
ÖĞRETMENE KARİYER ZAMMI
Milli Eğitim Bakanlığı(MEB),öğretmenliği "stayjer öğretmen,öğretmen ,uzman öğretmen ve başöğretmen"şeklinde basmaklandıran yasa ya bağlı olarak yeni yönetmelik oluşturdu. Mevcut sistemin kariyer basamaklarına uyarlanması amacıyla ÖSYM tarafından ilk sınav yazın gerçekleştirilecek.Düzenlemeyle uzman öğretmene 73 YTL,Başöğretmene 146 YTL zam yapılacak.
Devlet planlama teşkilatı ve Maliye Bakanlığının görüşüne sunulan yönetmeliğin bu ay yürürlüğe girmesi planlanırken ÖSYM'nin yapacağı sınavda öncelikle uzman öğretmenler belirlenecek.Bu yıl başöğretmen belirlenmeyecek.16yıl öğretmenlik yapan ve sicili "İYİ"olanlar UZMAN sınavını kazanırsa,bir kereliğine başöğretmen olacak.Sadece alanında doktora yapanlar başöğretmen olacak.
UZMAN ÖĞRETMENLİK:Yüksek öğrenimini tamamlayan 8 yıllık öğretmenler başvuracak.Yüksek lisans yapan,KPDS'den enaz C alanlar için bekleme süresi 7 yıl olacak.
BAŞÖĞETMENLİK:6 yıl uzman öğretmenlik yapma koşulu aranacak.Uzman öğretmenken yüksek lisans yapan ,yabancı dil öğretmeniyken ikinci yabancı dilde KPDS'den C alanlar için bekleme süresi 5 yıl olacak.